Anemone Pink Saucer

Sasanka

barva květu:světle růžová
výška:40 - 80cm
doba květu:červenec - září


Cena: 45 Kč

Popis

Začíná kvést již v polovině prázdnin a pokračuje až do posledních slunečných dnů podzimu. Její květy jsou jemně růžové, jednoduché a prostředek zdobí bohatý věnec sytě žlutých tyčinek. Opadavé listy jsou dlanité a vyrůstají při zemi. Výška této odrůdy se může lišit – od 40 až do 80 cm. Na každý pád se jedná o kompaktní odrůdu s množstvím stonků, které produkují hodně květů najednou po dlouhé období.


Dopřejte sasankám lehkou, písčitou, mírně kyselou půdu, která – pokud je budete pěstovat na slunci - nebude vysychat, což zajistíte vydatným mulčem. Ten je nutný i na zimu, jestliže bydlíte v chladnějším regionu. Do začátku kvetení (přibližně do poloviny léta) jsou v klidovém období a není třeba je příliš zalévat. Pokud je pěstujete v polostínu, dbejte na to, aby zem byla sice vlhká, ale dobře odvodněná. Nesnáší zimní přemokření. Sasanky potřebují pro zdárný růst živné, vyhnojené půdy.

Copyright © 2008-2019 Zahradnictví Hruška, Velim u Kolína      l      Webdesign: disGrafik.eu      l      tvorba internetových stránek      l      poslední aktualizace 10.02.2019 16:58